Giełda-Długów.net oraz platforma e-wierzyciel na Polskiej Mapie Lendtech 2021!

giełda długów net

23 września 2021 roku podczas internetowego Kongresu Lendtech 2021 – największej konferencji dla sektora lendtech & fintech w Polsce, została uroczyście zaprezentowana Polska Mapa Lendtech 2021, na której znalazło się 106 przedsiębiorstw.
Wśród uczestników spotkania znalazła się Dyrektor Działu Sprzedaży w Inkaso WEC – Agnieszka Szalast.
Polska Mapa Lendtech 2021 jest pierwszym tego typu zestawieniem internetowym, które zostało zaprojektowane z myślą o podmiotach identyfikujących się, jako lendtechy lub jako te, które na rynku świadczą usługi prawne bądź technologiczne. Chodzi również o przedsiębiorców zajmujących się skupywaniem długów i wierzytelności w ramach e-giełdy, którzy współpracują z podmiotami udzielającymi pożyczek w obszarach swojej działalności (usługi płatnicze, IT czy marketingowe).
Miło nam Państwa poinformować, że w kategorii Zarządzanie Wierzytelnościami, jednej z trzynastu kategorii Polskiej Mapy LendTech 2021, znalazły się dwa projekty spółki E-Wierzyciel: internetowa giełda-długów.net oraz platforma E-Wierzyciel.
Polska Mapa Lendtech dzieli się na 13 kategorii:
1. Instytucje pożyczkowe (24 podmioty)
2. Wymiana danych (7 podmiotów)
3. Analityka & AI (9 podmiotów)
4. Zarządzanie wierzytelnościami (5 podmiotów) z projektem giełda-długów.net oraz platformą E-Wierzyciel
5. Faktoring & SME financing (7 podmiotów)
6. Marketing (21 podmiotów)
7. Insurance & Insurtech (3 podmioty)
8. Legal & Consulting (5 podmiotów)
9. Digital Banking (3 podmioty)
10. IT Solutions (5 podmiotów)
11. Paytech (10 podmiotów)
12. Crowdfunding (2 podmioty)
13. Buy Now Pay Later (5 podmiotów)

Dzięki rzetelnie przygotowanemu zestawieniu można poznać więcej informacji na temat m.in. funkcjonujących w Polsce lendtechów.

Internetowa giełda długów i wierzytelności – charakterystyka

Platforma internetowa giełda-długów.net została stworzona z myślą o kancelariach prawnych oraz firmach pożyczkowych i windykacyjnych, które planują sprzedać swoje wierzytelności innym podmiotom w celu odzyskania choćby części należności. Prowadzony skrupulatnie serwis na bieżąco gromadzi różnorodne oferty, których łączną wartość szacuje się na kwotę kilkudziesięciu milionów złotych. Za główne zalety portalu giełda-długów.net uznaje się prosty, intuicyjny interfejs oraz bezpłatny dostęp do zgromadzonych tam danych dla każdego internauty. Na bieżąco uzupełniane są dane o zadłużeniu nie tylko podmiotów gospodarczych, ale także konsumentów prywatnych. Automatyczne wysyłanie osobom zalegającym ze spłatą należności powiadomień SMS-owych oraz maili z zawiadomieniem o upublicznieniu danej wierzytelności w wielu przypadkach zwiększa skuteczność windykacji.

Publikowanie wierzytelności na giełdzie długów – dlaczego się opłaca?

Takie portale jak e-giełda długów, spełniają kilka funkcji. Wierzyciele, którzy decydują się na skorzystanie z oferowanych przez nie możliwości, zwykle chcą w ten sposób nakłonić dłużnika do szybszej spłaty należności. Istnieje też duże prawdopodobieństwo, że dane zobowiązanie zostanie wykupione przez osobę trzecią.

Internetowa giełda wierzytelności to także miejsce, gdzie można efektywnie przestrzec innych przed pożyczaniem pieniędzy nierzetelnym firmom.

 

Komentowanie zablokowane